Ex Odra i wagony z IV epoki

17.11.2021

Pierwszy zestaw 4 wagonów do słynnego pociągu Ex Odra, w którego skład wchodzą: jeden wagon 111A jako 1 klasa oraz trzy wagony 111Ac jako 2 klasa.

Modele wykonane są z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Na każdym z wagonów znajdują się blaszki trawione jako tablice kierunkowe wykonane metodą tampo-druku czyli najwyżej jakości nadruk. Dodatkowo każdy z wagonów posiada po 4 tablice kierunkowe Ex Odra do samodzielnego montażu.

Wagony posiadają także tablice kierunkowe umieszczone wewnątrz modelu, naprzeciwko drzwi przejściowych z wagonu do wagonu – na ścianie od toalety.

Wnętrza 1 i 2 klasy różnią się od siebie. 1 klasa posiada 6 foteli natomiast 2 klasa dwa siedzenia czteroosobowe, tak jak miało to miejsce w rzeczywistości. Kolorystyka wnętrza 1 i 2 klasy jest tak dobrana aby jak najwierniej ukazywała rzeczywistość.

Wagony posiadają bardzo dobre właściwości jezdne. Modele są przystosowane do samodzielnego montażu oświetlenia poprzez zamontowane odbieraków prądu w wózkach jezdnych, przylutowane są przewody i wyprowadzone do środka.

Modele zapakowane są w zbiorcze pudełko z wkładką z gąbki, która idealnie zabezpiecza wagony w transporcie.

 

 

 

Link do filmu z modelami Ex Odra

https://www.youtube.com/watch?v=OM-D1jsn11o

 

 

 

Model wagonu osobowego 2klasy z miejscami do leżenia - kuszetka typu 110Ac.Wagon ten jest z międzynarodowego pociągu łączącego Hoek Van Holland – Warszawa. W porcie Hoek były doczepiane wagony z Londynu i był formowany skład, który jechał do warszawy i dalej do Moskwy.

Model posiada przyklejoną tablice kierunkową z blaszki trawionej na ścianach bocznych.

 

 

Link do Filmu z kuszetką z Warszawy

https://www.youtube.com/watch?v=yTsm9Jd5CoU

 

 

 

Dwa modele wagonów osobowych 2klasy typu 111As, z ryflowanym dachem oraz tzw zwykła 2klasa. Modele idealnie pasują do poprzednich wydanych wagonów ze stacji Gdynia: 211010, 244510,244500

 

 

 

 

Link do filmu z modelami ze stacji Gdynia

https://www.youtube.com/watch?v=vLiIn-WMKm8&t=5s

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

ul. Wandy 14/16 lok. 1a 
53-320 Wrocław

+48 793 329 141

* Pola wymagane

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Polityką Prywatności  (link).